Güreller
 • info@medlis.com.tr
 • 0(312) 315 87 95
 • 0(545) 315 87 95

ÜRÜNLER

Portatif Engelli Araç Rampası

Katlanır Yapıda, Kullanımı Kolay ve Pratik Engelli Araç Rampası

Tekerlekli sandalye kullanıcılarının kolaylıkla araçlara erişimlerini sağlamaya yönelik üretilen alüminyum yapıda portatif engelli araç rampalarıdır. 

 

Portatif Engelli Araç Rampası Kullanımı: 

Patentli tekerlek donanımı ile taşıma gerektirmeden ve güç harcamadan, rampa tekerlekleri üzerinde açılarak, araç yüksekliğine bağlı olarak özel eğimlendirilmiş kaymaz yapıda rampa giriş modülü araç zemini üzerine yerleştirilir. Kullanım tamamlandığında, rampa tekerlekleri üzerinde katlanarak araç içerisinde depolanabilir. Araç içerisinde sadece 15 cm derinlikte yer kaplar.  

Engelli araç rampası portatif yapısı sayesinde araçlarda ve basamaklarda ihtiyaç duyulan her alanda kullanılabilir. 

 

Araç İçerisinde Minimum Alanda Depolama ve Kullanım Kolaylığı :

Patentli tekerlekli yapısı ile kolayca katlanabilir ve taşıma gerektirmeden tekerlekleri üzerinde kulpları ile yönlendirilerek en dar alanlarda dahi depolanabilir. Katlandığında sadece 15cm derinliğindedir. Araç içerisinde en dar alanlarda dahi depolama avantajı sunar. 

 

Neden Eloksallı Alüminyum Yapı ? 

Tümüyle eloksallı alüminyum profil yapısı ile açık ve kapalı alanlarda, her hava koşulunda 'paslanma ve korozyon' riski olmaksızın uzun kullanım ömrü sunar.

Demir, çelik vb materyallerden üretilen malzemelere kıyasla paslanmaya karşı üstün direnç seviyesi ile yıllardır açık alanlarda, binalarda, araçlarda ve ulaşım araçlarında güvenli kullanım sunmaktadır. 

 

​ engelli rampası engelli araç rampasıengelli rampası

Güvenlik :

Kaymaz yapıda alana özel ölçülerde eğimlendirilmiş araç zemini üzerine yerleşen giriş modülü güvenli kullanım sunar. 

6cm yükseklikteki alüminyum kenar bordürleri ve özel dizayn edilmiş kaymaz yapıda alüminyum zemin profilleri tekerlekli sandalye kullanıcısının kayma riski olmadan rampa üzerinden geçişini sağlar. 

6063 T6 Hardness alüminyum yapısı sayesinde oldukça hafif ve kullanım amacına bağlı 550 kg'a kadar taşıma kapasitesi ile sunulur. 

Kullanım Alanı:

Minibüs ve Van tipi araçlarda tekerlekli sandalye kullanıcısının araca erişimi için üretilmiştir. Her tip araca özel ölçülerde üretilebilir. 

VW Transporter, Crafter, Caddy, Fiat Doblo, Scudo, Ducato, Ford Transit, Connect, Mercedes Vito, Viano, Sprinter, Renault Traffic model araçlarda kolaylıkla kullanılabilir. 

 

Portatif engelli araç rampası eğimi, araç yüksekliği ve kullanılan rampa uzunluğuna göre değişmektedir. Portatif engelli araç rampası maksimum 400cm uzunlukta üretilmektedir. 

Teknik Özellikler 

 • Genişlik : 70cm - 80cm - 90cm -100cm seçenekleri

 • Uzunluk : 40cm - 400cm 

 • Ağırlık : 8kg/m 

 • Katlandığında 15cm derinliğe ulaşır. 

 • 6cm yükseklikte kenar bordürleri 

 • 240 cm'den uzun rampalarda milimetrik yükseklik ayarlı H tipi 2x20 cm zemine temas eden kaymaz yapıda birleşik destek ayakları 

 • 6063 T6 Hardness alüminyum yapı 

 • 4 adet 20x50mm ölçülerinde tekerlekler 

 

 Portatif Engelli Araç Rampası Kullanım Videosu 

 

 

 

*Engelli araç rampası fiyatı, rampa boyutlarına bağlı olarak oluşmaktadır.

Engelli araç rampası uzunluğu ve genişliği, engelli rampası fiyatlandırmasını etkiyelen en önemli unsurdur. Rampa uygulamayı planladığınız araca ait bilgileri info@medlis.com.tr mail adresimize veya 0545 315 8795 WhatApp numaramıza ileterek daha fazla bilgi ve destek alabilirsiniz.