Güreller
 • info@medlis.com.tr
 • 0(312) 315 87 95
 • 0(545) 315 87 95

ÜRÜNLER

Portatif Engelli Rampası

Kullanımı En Kolay Engelli Rampası

Saniyeler içerisinde katlanarak sadece 15cm derinlikte yer kaplar, tekerlekli donanımı ile taşıma gerektirmez ve en dar alanlarda dahi depolanabilir.

 

Basamak, eşik ve merdivenlerde tekerlekli sandalye kullanıcıları, yürüme zorluğu yaşayan kişiler ve çocuk pusetli kullanıcıların erişimini sağlamaya yönelik üretilen portatif yapıda engelli rampalarıdır. 

 

Portatif Engelli Rampası Kullanımı : 

Portatif engelli rampaları, 1 kişi tarafından tekerlekleri üzerinde taşıma gerektirmeden kullanım alanına getirilir, saniyeler içerisinde tekerlekleri üzerinde açılarak basamaklar üzerine yerleştirilir. Hafif alüminyum yapı ve tekerlekli donanımı ile kolayca katlanarak depolama alanına taşıma gerektirmeden yönlendirilir. Saniyeler içerisinde, basamaklar engelli erişimine uygun hale getirilir. 

 

 

 Portatif Katlanır Engelli Rampası Kullanımı : 

 

 

 

 

Neden Eloksallı Alüminyum Yapı ? 

Tümüyle eloksallı alüminyum profil yapısı ile açık ve kapalı alanlarda, her hava koşulunda 'paslanma ve korozyon' riski olmaksızın uzun kullanım ömrü sunar.

Demir, çelik vb materyallerden üretilen malzemelere kıyasla paslanmaya karşı üstün direnç seviyesi ile açık alanlarda, binalarda, araçlarda, tekne, yat ve ulaşım araçlarında uzun süre güvenli kullanım sunar. 

 

Kullanım Kolaylığı : 

Katlanır portatif engelli rampası, patentli tekerlekli donanımı ile taşıma gerektirmez, kolayca katlanabilir ve tekerlekleri üzerinde kulpları ile yönlendirilerek en dar alanlarda dahi depolanabilir. Katlandığında sadece 15cm derinliğindedir. 

Kullanıcı Güvenliği:

Kaymaz yapıda, alana özel ölçülerde eğimlendirilmiş basamak üzerine yerleşen giriş modülü güvenli kullanım sunar. 

6cm yükseklikteki kenar bordürleri ve özel dizayn edilmiş TSE standartlarında kaymaz yapıda alüminyum zemin profilleri tekerlekli sandalye kullanıcısının her hava koşulunda kayma riski olmadan rampa üzerinden geçişini sağlar. 

Hafif ve Güçlü Yapı: 

6060 T6 Hardness alüminyum yapısı sayesinde oldukça hafif ve kullanım amacına bağlı 500 kg'a kadar taşıma kapasitesi ile sunulur. 

 

Teknik Özellikler : 
 • Katlandığında 15cm derinliğe ulaşır.  

 • 6cm yükseklikte kenar bordürleri 

 • 240 cm'den uzun rampalarda milimetrik yükseklik ayarlı H tipi 20 cm zemine temas eden kaymaz yapıda birleşik destek ayakları 

 • 6060 T6 Hardness alüminyum yapı 

 • 4 adet 20x50mm ölçülerinde tekerlekler

Genişlik: 70cm - 80cm - 90cm -100cm seçenekleri
Uzunluk: 100cm - 400cm 
Ağırlık: 8kg/m 

 

portatif engelli rampası         portatif engelli rampası      portatif engelli rampası    portatif engelli rampası

 

Genel Kullanım Alanları:

Basamak ve eşiklerde erişim sorunu yaşanan bina girişleri, eşik geçişleri, mağaza girişleri, sahneler, tarihi yapılar ve araca erişim alanlarıdır. 

 

Rampa uygulamasında en önemli faktör 'engelli rampası eğimi'nin hesaplanmasıdır. Uygulanan rampa eğiminin yüksek olması durumunda, güvenli engelli erişimi sağlanamaz. 

 

Engelli Rampası Eğimi Hesaplama detayları için tıklayınız. 

 
Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yayınlanan Binalar İçin Engelli Erişim Formu'nda belirtilen portatif engelli rampası standartları

 • Bina girişinin düzenleme yetkisi yerel yönetimlerde olan kaldırım, meydan, yaya yolu gibi kamu kullanımına açık alanlarda olması durumunda
 • Aşılan yükseklik 15 cm'ye kadarsa %10, 15 cm - 100 cm arasında ise %9 eğimli olan,
 • 90 cm temiz geçiş genişliğine sahip,
 • 5 cm koruma bordürü olan,
 • Rampanın her iki tarafında rampa yüzeyi üzerinden 90 cm yükseklikte küpeştesi bulunan,
 • Bina girişinde tekerlekli sandalye ile yanaşabilecek konumda, avuç içi ile çalıştırılabilen, çevre ile zıt renkte ve yerden 90 cm ile 120 cm arasındaki yükseklikte çalışır durumda çağırma butonu olan
 • Rampa kurulumu için yeterli personel desteği sağlanmış durumlar 

 

Portatif engelli rampası fiyatları, rampa boyutlarına bağlı olarak oluşur. Portatif rampa kullanmayı planladığınız alana ait fotoğraf veya taslak çiziminizi info@medlis.com.tr mail adresimize veya WhatsApp : 0545 315 8795 numaralı destek hattımıza ileterek rampa eğimi hesaplama ve fiyatlandırma hakkında detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz.